baner

Malarstwo ścienne Malarstwo ścienne Aranżacja kręgielni Malarstwo artystyczne

Auta na ścianie w pokoju chłopca

Malowanie aut na ścianie w pokoju chłopca:


Artystyczne malowanie ściany w pokoju chłopca, malowanie aut na ścianie, grafitii ścienne w pokoju dziecięcym


Aranżacja pokoju chłopca
artystyczne malowanie ściany w pokoju chłopca, malowanie aut na ścianie, grafika ścianna


Malowanie pokoju chłopca
Aranżacja pokoju chłopca poprzez malowanie, malowanie aut na ścianie w pokoju chłopca, grafika ścianna


Jak pomalować pokój chłopca?
Artystyczne malowanie ściany w pokoju chłopca, grafika ścienna przedstawiająca auta zygzaka i złomka


Aranżacja pokoju chłopca
Malowanie aut na ścianie w pokoju chłopca, grafika ścienna przedstawiająca bohaterów z bajki autaMalowanie aut na ścianie w pokoju chłopca, grafika ścienna

Aranżacja pokoju chłopca:


Film pt. Auta na wiele lat zawładną umysłami milionów dzieci na całym świecie. Maluchy polubiły jego bohaterów tak bardzo, że wybuchła się prawdziwa „automania”. Każde dziecko chciało mieć jakiś gadżet z podobizną bohaterów. Ale dla niektórych dzieci gadżet to zbyt mało. Chłopiec, u którego powstało malowidło, zapragnął mieć namalowane auta na ścianie.
Fascynacja filmem sprawiła, że w jego pokoju, powstało dekoracyjne malowidło ścienne. Zastosowano głęboką perspektywę, dzięki której uzyskano efekt przestrzenny. Na pierwszym planie murala, na czarnym wyścigowym asfalcie, widać dwóch głównych bohaterów filmu. Zardzewiały Złomek marki Ford F-Series z roku 1950 stoi z niepewną miną, a po jego prawej stronie szeroko uśmiecha się Zygzak McQueen, pojazd wyścigowy, który wyglądem przypomina samochody biorące udział w słynnych amerykańskich wyścigach NASCAR. 

Postacie odtworzono wiernie z oryginałem. Zygzak McQueen jak zawsze błyszczy śnieżnobiałym uśmiechem, a Złomek szczerzy się  swoimi wielkimi zębami z ogromną przerwą, Tłem malunku jest pustynny, skalny  krajobraz. Góry utrzymane w kolorach ciepłych beżów giną na horyzoncie na tle błękitnego nieba. Akcentami kolorystycznymi na obrazie są zielone kaktusy, tak charakterystyczne dla pustynnego pejzażu. Obraz wykonywano metodą natryskową z wykorzystaniem aerografu, a drobne, wymagające precyzji, szczegóły namalowano pędzelkiem. W końcowej fazie malowania mural, został zabezpieczony bezbarwnym lakierem akrylowym. Przedłuża on trwałość kolorów i sprawia, że malowidło ozdobne może być myte środkami czyszczącymi. Dodatkowo lakier nabłyszczył obraz sprawiając, że grają na nim delikatne refleksy światła. Ściana jest też bardziej odporna na zabrudzenia. Aranżacja pokoju  pokazuje, że w prosty sposób można spełnić marzenia własnego dziecka. 

Na innych postach na niniejszym blogu zaprezentowano inne motywy, które szczególnie upodobały sobie dzieci. Dzięki malunkom ściennym bohaterowie ulubionych bajek i filmów mogą zawsze towarzyszyć dzieciom. Malunki z ulubionymi motywami wzbudzają pozytywne emocje, które zazwyczaj towarzysza milusińskim podczas oglądania filmu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz